Okulary korekcyjne

Oprawki do okularów korekcyjnych – propozycje od Versace

Jest kilka rzeczy, które dla osób o słabszym wzroku są często wyzwaniem: czytanie dużej czcionki i patrzenie na małą czcionkę. Jeśli masz słaby wzrok, to prawdopodobnie znasz walkę, która może być. Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że jeśli chodzi o czytanie, każdy jest inny. Niektórzy ludzie mają świetny wzrok i mogą czytać z łatwością, podczas gdy inni mają trudności z wygodnym oglądaniem drobnego druku. Jeśli nosisz okulary lub soczewki kontaktowe i Twój wzrok z czasem się osłabił, możesz potrzebować okularów korekcyjnych, aby znów widzieć wyraźnie. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które mogą zwiększyć jasność widzenia i uzyskać jak najwięcej z okularów lub soczewek kontaktowych po raz kolejny. Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają okulary korekcyjne i jak wybrać odpowiednią receptę na swoje oprawki.

Co to jest soczewka recepturowa?

Chociaż o okularach często myśli się jako o jednej konkretnej marce spośród wielu, w rzeczywistości tak nie jest

Soczewki recepturowe to wyrób medyczny, który może być przepisany przez okulistę. Soczewki recepturowe są niezbędne, gdy lekarz okulista stwierdzi, że Twój wzrok jest zbyt słaby, aby obsłużyć poziom powiększenia, który zapewniają zwykłe okulary. Aby wszystko było jasne, zacznijmy od tego, dlaczego ludzie w ogóle potrzebują okularów. Ludzkie oko jest złożonym organem, który składa się z rogówki, wodnistych komór oka zwanych siatkówką, błony neuronowej, która łączy siatkówkę z mózgiem oraz soczewki, która skupia światło na siatkówce. Podczas czytania lub oglądania rzeczy z drobnym drukiem, twoje oko widzi obraz jako rozmazany bałagan. Soczewka oka ustawia ostrość tego zamazanego obrazu, dzięki czemu można zobaczyć to, co znajduje się przed nami. Jeśli masz słaby wzrok, możesz widzieć zamazane lub niewyraźne obrazy lub mieć trudności z czytaniem lub skupianiem się na drobnym druku. Dzieje się tak częściowo dlatego, że Twoja soczewka nie jest wystarczająco jasna.

Jak wybrać odpowiednią receptę dla swoich oprawek

Jest kilka rzeczy, które dla osób o słabszym wzroku są często wyzwaniem: czytanie dużej czcionki i patrzenie na małą czcionkę

Chociaż o okularach często myśli się jako o jednej konkretnej marce spośród wielu, w rzeczywistości tak nie jest. Istnieją pewne szerokości, grubości i moce soczewek, które określają, jakie rodzaje okularów możesz nosić. Twój okulista omówi z Tobą te czynniki i dostarczy Ci receptę, abyś mógł wybrać odpowiednią receptę na swoje oprawki. Na przykład, jeśli masz wzrok, który jest zbyt słaby na okulary dwuogniskowe, będziesz musiał wybrać oprawki jednoogniskowe lub półogniskowe. Jeśli masz dobre widzenie w niektórych obszarach, ale zbyt słabe, aby obsługiwać kontakty, być może będziesz musiał używać również okularów. Twoja recepta określi, czy będziesz mógł nosić soczewki kontaktowe czy okulary. Ważne jest również, aby pamiętać, że pewne dostosowania mogą być wymagane w zależności od stanu zdrowia.

Dlaczego okulary na receptę są niezbędne?

Dlaczego potrzebujesz okularów na receptę? Słaby wzrok może wystąpić z wielu powodów, z których niektóre są genetyczne, a niektóre wynikają z procesu starzenia się. Ważne jest, abyś dowiedział się dokładnie, co jest przyczyną Twojego słabego wzroku, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Ogólnie rzecz biorąc, okulary na receptę są używane do korygowania słabego widzenia, które wynika z zaburzeń w rogówce (przedniej części oka). Soczewka Twojego oka spełnia dwie funkcje: skupia światło i załamuje je (techniczny termin oznaczający ugięcie światła). Czasami soczewka nie skupia światła tak dobrze, jak powinna.

Rodzaje okularów na receptę

  • Progresywne – ten typ koryguje najcięższe przypadki krótkowzroczności i dalekowzroczności. Obrazy są wyraźnie skupione na siatkówce i przy czytaniu nie ma w ogóle potrzeby korekcji. Jest to idealny typ, jeśli możesz czytać drobny druk i masz dobry wzrok na odległość.
  • Progresywne plus – ten typ koryguje widzenie dalekie i bliskie, a także czytanie. Czytanie odbywa się mniejszym drukiem i prawdopodobnie nadal będziesz potrzebował okularów do czytania do obiektów bliskich.
  • Bifocal – soczewka bifocal ma dwie różne siły, łagodną do pracy blisko i silniejszą do odległości. trójogniskowa – posiada trzy różne wzmocnienia, jedno do dali, jedno do odległości pośrednich i jedno do czytania.

Zakończenie

Mam nadzieję, że te spostrzeżenia pomogą Ci wybrać odpowiednią receptę na oprawki i uzyskać jak najwięcej korzyści z okularów. Istnieje również wiele zasobów internetowych, które pomogą Ci wybrać odpowiednie ramki i przygotować się do wypróbowania ich na. Powodzenia w podróży po zdrowie oczu!