Monitory

Monitory dla biznesu i profesjonalistów – czym się kierować przy zakupie?

Kupując monitor do firmy lub biura domowego, ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru. Twoje środowisko pracy odgrywa ogromną rolę w tym, jak wykonujesz, a to, co widzisz, odgrywa również dużą rolę. Istnieją różne czynniki, które należy rozważyć przy zakupie monitora dla firmy lub profesjonalistów. Należą do nich przestrzeń stanowiska pracy, widoczność pracowników i efektywność pracy. Poniższy artykuł odpowie na niektóre z najczęstszych pytań dotyczących monitorów biznesowych i zapewni Ci porady dotyczące tego, który typ monitora jest dla Ciebie odpowiedni.

Jaki rozmiar monitora jest odpowiedni dla firmy?

Twoim pierwszym krokiem jest określenie rozmiaru monitora, którego potrzebujesz. W idealnej sytuacji będziesz chciał mieć większy ekran niż obecnie posiadany, ale wystarczająco mały, aby zmieścić się w przestrzeni roboczej. Jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, rozważ dodanie kolejnego monitora do konfiguracji. Pomoże Ci to określić, czy potrzebujesz monitora 27- czy 34-calowego. Dodatkowe cale są przydatne dla większych czcionek i innych ulepszeń wizualnych, ale będą one nieistotne dla większości pracy. 34-calowy ekran jest bardziej przestronny, ale może być zbyteczny dla większości firm. Musisz również rozważyć, jak będziesz podłączać swój monitor. Niektórzy wolą mieć komputer i monitor na tym samym stojaku lub ścianie, używając sprzętu takiego jak system zarządzania przewodami lub bezprzewodowy nadajnik biurkowy.

Jakie proporcje obrazu (4:3 czy 16:9) powinieneś kupić?

Kupując monitor do firmy lub biura domowego, ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru

Istnieją pewne zalety i wady każdego współczynnika proporcji. Główną różnicą między 4:3 a 16:9 jest wysokość. 4:3 ma wysokość nieco ponad 2, podczas gdy 16:9 jest nieco wyższy na około 2,5 cala. Kluczowe pytanie brzmi jednak: jakie są preferencje oglądania Twoich pracowników? Jeśli uwielbiają filmy i nigdy nie pracowali z monitorem 16:9, który jest szerszy niż telewizor, to mogą mieć problem z dostosowaniem się. 4:3 to bardziej powszechny współczynnik wyświetlania, ponieważ jest bardziej odpowiedni do zastosowań biznesowych.

Jak wybrać między płaskim a zakrzywionym ekranem?

Flat vs Curved – jest to kształt ekranu, który chcesz wybrać. Płaski ekran nie ma żadnej krzywizny, podczas gdy zakrzywiony ekran delikatnie zakrzywia się wokół widza. Zakrzywiony wyświetlacz może wydawać się bardziej atrakcyjny na pierwszy rzut oka, ale wrażenia z oglądania są nieco gorsze. Zakrzywiony monitor jest często związany z niższą rozdzielczością i wyższym kosztem. Flat vs Curved – jest to kształt ekranu, który chcesz wybrać. Płaski ekran nie ma krzywizny, podczas gdy zakrzywiony ekran delikatnie zakrzywia się wokół widza. Zakrzywiony wyświetlacz może wydawać się bardziej atrakcyjny na pierwszy rzut oka, ale wrażenia z oglądania są nieco gorsze. Zakrzywiony monitor jest często związany z niższą rozdzielczością i wyższym kosztem.

Czy powinieneś mieć ciemny czy jasny ekran?

Flat vs Curved - jest to kształt ekranu, który chcesz wybrać

To kolejna ważna uwaga przy zakupie monitora. Podczas przeglądania dokumentów i stron internetowych na ekranie nie chcesz nadwyrężać swoich oczu. Jasny ekran może powodować zmęczenie oczu, bóle głowy i inne problemy. Podczas gdy jasne ekrany są świetne do oglądania szczegółów, możesz również spowodować zmęczenie oczu, jeśli wpatrujesz się w ekran zbyt długo lub jeśli masz migrenę. Jeśli musisz pracować w przyciemnionym pomieszczeniu lub masz problemy z napięciem oczu, jasne ekrany nie są zalecane.

Jakich cech powinieneś szukać w monitorze biznesowym?

Szukając monitora, powinieneś wziąć pod uwagę takie rzeczy jak rozdzielczość, częstotliwość odświeżania, czas reakcji, input lag, łączność i głośniki. Rozdzielczość opisuje liczbę pikseli na cal. Wyższe rozdzielczości oznaczają lepszą jakość obrazu, ale zajmują więcej miejsca na ekranie. Zbyt małe obrazy będą rozpikselowane i będą wyglądać jak ziarniste.

Zakończenie

Ustawiając nowe monitory biznesowe, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wielkość przestrzeni roboczej, rodzaj wykonywanej pracy oraz potrzeby swoich pracowników. Właściwy monitor biznesowy może pomóc uczynić Twoich pracowników bardziej efektywnymi, zwiększyć wydajność i zmniejszyć liczbę błędów. Mając to na uwadze, możesz dokonać najlepszego wyboru dla swojego biura.