Dobry projekt Dotacje unijne

Jak pozyskać fundusze dla firm?

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw mają bardzo szeroki wybór programów unijnych, w ramach których mogą ubiegać się o różnego rodzaju dotacje na rozwój swojej firmy. Jest to szczególnie istotne w przypadku tych podmiotów, które dopiero co pojawiły się na rynkach i starają się dotrzeć ze swoją ofertą produktową lub usługową do dużych grup klientów. Fundusze, które mogą być pozyskane z unii dostępne są zarówno w ramach działalności programów regionalnych, dostępnych w poszczególnych województwach, jak i Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój i programie Polska Wschodnia. Oczywiście, aby ubiegać się o taki dofinansowanie, należy złożyć stosowne wnioski. Najlepiej jest tego dokonać za pośrednictwem firm, takich jak Strategor – dotacje unijne Poznań, które pozwalają znacząco zminimalizować ryzyko odrzucenia takiego wniosku o wsparcie.

Dotacje na nowe działalności

Dotacje unijne Poznań dostępne są również dla tych firm, które już od jakiegoś czasu funkcjonują na danym rynku, radzą sobie z bieżącymi kosztami działalności, ale chciałby zadbać o większą innowacyjność swojego przedsiębiorstwa, uruchomić nowe linie produkcyjne, ulepszać swoje towary i usługi itp

Dofinansowanie finansowe na start to dla wielu podmiotów być albo nie być, jeśli chodzi o funkcjonowanie na danym rynku. Pierwsze miesiące, w których przedsiębiorstwo zaczyna swoje funkcjonowanie, to bardzo szczególny czas, w którym nierzadko średnie i małe przedsiębiorstwa ponoszą spore koszty. Właśnie dlatego dotacje unijne Poznań pozwalają na uniknięcie wydatkowania tych działań z własnego budżetu. Mowa tutaj przede wszystkim o narzędziach, które zwiększają innowacyjność produktu lub usługi, jak i środki, które są niezbędne w bieżącej działalności firmy. Wiele podmiotów gospodarczych nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że mają ogromne szanse na pozyskanie dotacji pochodzących z Unii Europejskiej. Kwota dotacji dla osób bezrobotnych, które chcą założyć własną działalność wynosi nawet 40 tysięcy złotych, stanowi to więc bardzo potrzebny zastrzyk pieniędzy na start.

Dotacje na rozwój innowacyjności

Dotacje unijne Poznań dostępne są również dla tych firm, które już od jakiegoś czasu funkcjonują na danym rynku, radzą sobie z bieżącymi kosztami działalności, ale chciałby zadbać o większą innowacyjność swojego przedsiębiorstwa, uruchomić nowe linie produkcyjne, ulepszać swoje towary i usługi itp. Dotacje unijne Poznań w tym przypadku są w stanie zaoferować, w ramach różnorodnych programów, dofinansowanie na realizacje innowacyjnych programów badawczych, wsparcie oraz wdrożenie nowych technologii, skupiających się na działalności badawczo-rozwojowej czy też budowę całej infrastruktury, która jest niezbędna do rozpoczęcia takiej działalności z zakresu rozwoju innowacyjności firmowej. Warto sięgać po te środki, ponieważ nierzadko są one jedyną drogą do uzyskania pieniędzy na sprawny rozwój podmiotu gospodarczego.